Alkoholismus  a jiné závislosti

Závislosti jsou jednou z oblastí, kterým se věnuji dlouhodobě. Pokud se potýkáte s problémy s alkoholem nebo jinými návykovými látkami, nabízím pomoc s jejich řešením.  Diskrétnost je samozřejmou součástí spolupráce. Nabízím pomoc těm, kteří sami mají se závislostí problém, ale i jejich blízkým, kteří se chtějí poradit o tom, jak se chovat v situaci, kdy někdo v jejich životě má problém s alkoholem, co mohou čekat, co naopak ne.

Kdy je vhodné se obrátit na odborníka?

  • Opakovaně jsem zkusil(a) přestat…bez úspěchu
  • Mám obavy, že ztrácím míru
  • Alkohol mi ničí život, a nemůžu to zastavit
  • Drogy mi ničí život
  • Mí blízcí mi naznačují, že je alkohol problém
  • Můj partner, dítě, rodič nebo jiná blízká osoba má problém se závislostí
  • Propadl jsem hazardu

Závislost se komplexním problémem, ve kterém hraje roli mnoho faktorů. Původní rodinou počínaje a osobními potížemi konče. Při práci na zvládnutí závislosti je třeba počítat nejen s tím, že budeme řešit samotné pití, ale i to, co Vás k němu přivádí či přivádělo. Můžeme se tak dotknout Vašich vztahů, prožívání, starostí, stressu, Vaší minulosti.

Při práci se závislostí je třeba počítat s dlouhodobější spoluprací. Intenzivní práce je zpravidla na 6 měsíců, následně dalších 6 měsíců méně intenzivní práce na udržení změny. Jde o přibližnou délku léčby, která je individuálně přizpůsobována.

Je také třeba říct, že včasné obrácení se na odbornou pomoc zvyšuje pravděpodobnost úspěšného zvládnutí problému. V pozdějších stádiích je mnohdy třeba absolvovat léčbu v psychiatrické léčebně na protialkoholním oddělení. Ambulantní léčba, kterou nabízím, je tak poměrně důstojnější formou zvládnutí tohoto problému. V konečném důsledku i ekonomičtější.

 

Dobrý den,

jsem psychoterapeutem působícím v Brně. Jestliže hledáte odbornou pomoc, přečtěte si, co nabízím a jak chápu psychoterapii jako takovou. V mém profilu si můžete přečíst něco o mé kvalifikaci. Pokud Vám něco na stránkách chybí, co potřebujete vědět předtím, než se na mě obrátíte, neváhejte mi napsat.

Jsem si vědom, že první krok k překonání obtíží je často tím nejobtížnějším. Proto Vás v něm chci povzbudit. Těším se na případnou spolupráci, pokud se k ní rozhodnete. A pokud ne, tak přeji hodně štěstí kdekoli jinde a jakkoli jinak.

Jakub Koutný